Blog

Podstawy obróbki CNC. Co warto wiedzieć?

Podstawy obróbki CNC. Co warto wiedzieć?

Kwiecień 7, 2022

Wiele zaawansowanych maszyn obróbczych wykorzystywanych w zakładach przemysłowych wyposażonych jest w nowoczesne oprogramowanie, które daje szerokie możliwości produkcyjne. Jedną z najczęściej spotykanych metod jest tzw. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Obróbka CNC pozwala w znacznym stopniu zwiększyć wydajność pracy oraz precyzję efektów. Na czym ona polega? Co warto o niej wiedzieć? Odpowiadamy.

Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiednią frezarkę do metalu?

Jak dobrać odpowiednią frezarkę do metalu?

Marzec 14, 2022

Frezarka do metalu to urządzenie, które jest szeroko wykorzystywane w wielu zakładach przemysłowych. Za jej pomocą można z powodzeniem zautomatyzować, a jednocześnie przyspieszyć i usprawnić realizację różnych procesów produkcyjnych. Maszyna ta służy bowiem do efektywnej obróbki skrawaniem różnych (zarówno płaskich, jak i kształtowych) powierzchni metalowych i istnieje wiele jej rodzajów. Jak więc wybrać odpowiedni model frezarki do metalu? Odpowiadamy!

Czytaj więcej

Czym charakteryzują się tokarki wzdłużne?

Czym charakteryzują się tokarki wzdłużne?

Luty 9, 2022

Tokarki to urządzenia, które, pojawiając się na rynku maszyn do obróbki metalu, wzbogaciły możliwości obróbcze dla elementów z tego materiału. Umożliwiły one bowiem precyzyjną pracę z częściami o kształcie kuli, wałków oraz stożków. Współcześnie istnieje wiele rodzajów tokarek, które różnią się między sobą parametrami pracy, mocowaniem obrabianego elementu oraz budową. Spośród nich należy wymienić tokarki CNC, karuzelowe, uniwersalne i wzdłużne. Przeczytaj, czym charakteryzują się te ostatnie!

Czytaj więcej

Jak centra obróbcze CNC zmieniły oblicze przemysłu?

Jak centra obróbcze CNC zmieniły oblicze przemysłu?

Styczeń 11, 2022

Współczesny przemysł w dużej mierze polega na zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych urządzeniach obróbczych. Przyspieszają one i usprawniają codzienną pracę, automatyzując ją i umożliwiając wydajną produkcję na dużą skalę. Centra obróbcze CNC jeszcze efektywniej wspomagają realizację wielu procesów produkcyjnych, przez co znacznie wpłynęły na rozwój oraz współczesne oblicze przemysłu.

Czytaj więcej

Na czym polega frezowanie CNC?

Na czym polega frezowanie CNC?

Grudzień 16, 2021

Urządzenia przeznaczone do frezowania CNC nie bez powodu zyskały ogromną popularność na terenie wielu zakładów produkcyjnych. Przemysł bowiem nieustannie się rozwija i dąży do jak najszerszej automatyzacji oraz komputeryzacji przeprowadzanych procesów. Frezowanie CNC pozwala zaś na sprawną, wydajną i niezwykle precyzyjną pracę. Na czym polega ta technologia, dlaczego jest tak chętnie wykorzystywana i jakie płyną z niej korzyści? Poznaj odpowiedzi poniżej!

Czytaj więcej

Zastosowanie tokarek w obróbce CNC

Zastosowanie tokarek w obróbce CNC

Grudzień 14, 2021

Toczenie to rodzaj obróbki, który polega na skrawaniu powierzchni stożkowych, kulistych i walcowatych do uzyskania pożądanego kształtu. Główną częścią tokarek jest nóż tokarski, który przesuwa się równolegle względem osi obrotu obrabianego elementu. Część poddawana obróbce natomiast wykonuje ruch obrotowy. Toczenie pozwala otrzymać bardzo precyzyjne efekty nawet w przypadku bardzo skomplikowanych kształtów. Jakie jest zastosowanie tokarek w obróbce CNC? Odpowiadamy.

Czytaj więcej